KONST / Litografier / Färglitografi 15915015
*
nr 1591 5015
Dagmar Glemme
(f. 1942), Sverige
Signerad, färglitografi, numrerad EA, 55x36 cm, yttermått inklusive ram: 66x48 cm
Dagmar Glemme, svensk bildkonstnär född 1942.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 januari 2024
kl 18:17:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/1 23:07:10
1
500 kr
21/1 17:52:37
2
500 kr
21/1 17:52:37
1
500 kr (Budbetjänt)
22/1 09:07:02
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dagmar glemme färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad numrerad ea svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Dagmar Glemme
Dagmar Glemme, svensk bildkonstnär född 1942.
Läs om budbetjänten
nr 1591 5015
Dagmar Glemme
(f. 1942), Sverige
Signerad, färglitografi, numrerad EA, 55x36 cm, yttermått inklusive ram: 66x48 cm
Dagmar Glemme, svensk bildkonstnär född 1942.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 januari 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/1 23:07:10 | 1 | 500 kr |
| 21/1 17:52:37 | 2 | 500 kr |
| 21/1 17:52:37 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 22/1 09:07:02 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dagmar glemme färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad numrerad ea svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



